• Palmer

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★

  • Extraction

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • Devs

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Fantasy Island

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★½

  • The Last Thing He Wanted

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • 6 Underground

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Eli

    ★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Fractured

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Other Lamb

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • The Aeronauts

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Vivarium

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • The Hustle

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Room

    ★★★

  • The Silence

    ★½

  • Shazam!

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

    ★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★