Luke has logged 174 entries for films during April 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Excision

Excision

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hyena

Hyena

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Union Pacific

Union Pacific

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Project Almanac

Project Almanac

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Highlander

Highlander

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Big Trail

The Big Trail

1930
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Enemy Mine

Enemy Mine

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Dateline Diamonds

Dateline Diamonds

1965
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Somewhere in Camp

Somewhere in Camp

1942
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shipbuilders

The Shipbuilders

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Quiet Woman

The Quiet Woman

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Giant Gila Monster

The Giant Gila Monster

1959
×
Read the review Edit this entry  
28
Metallica: Through the Never

Metallica: Through the Never

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
There Is Another Sun

There Is Another Sun

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Serious Charge

Serious Charge

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Jack London

Jack London

1943
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Day of the Flowers

Day of the Flowers

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
While I Live

While I Live

1947
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Not Wanted on Voyage

Not Wanted on Voyage

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Soho Conspiracy

Soho Conspiracy

1950
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Cariboo Trail

The Cariboo Trail

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Tale of Five Cities

A Tale of Five Cities

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Land Without Music

Land Without Music

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Madame Gambles

The Madame Gambles

1951
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Next Door

The Girl Next Door

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Transporter 3

Transporter 3

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Kill Me Tomorrow

Kill Me Tomorrow

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Cotton Queen

Cotton Queen

1937
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Girl Who Couldn't Quite

The Girl Who Couldn't Quite

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Pickwick Papers

The Pickwick Papers

1952
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dark Places

Dark Places

2015
×
Read the review Edit this entry  
25
Cheap Thrills

Cheap Thrills

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Johnny-on-the-Spot

Johnny-on-the-Spot

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
River Beat

River Beat

1954
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Three Cases of Murder

Three Cases of Murder

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
When You Come Home

When You Come Home

1948
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Sons of the Desert

Sons of the Desert

1933
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Tell

Tell

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Radiator

Radiator

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Veteran

Veteran

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Kingdom of Dreams and Madness

The Kingdom of Dreams and Madness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Boss: Anatomy of a Crime

The Boss: Anatomy of a Crime

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Early Man

Early Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Midnight Fear

Midnight Fear

1991
×
Read the review Edit this entry  
23
Hear No Evil

Hear No Evil

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Flying Scot

The Flying Scot

1957
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Go Lovely

Happy Go Lovely

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry