• News of the World

    ★★

  • Hunter Hunter

  • Wonder Woman 1984

  • Canvas

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • Let Them All Talk

    ★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Call

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Hillbilly Elegy

  • Mank

    ★★★

  • The Life Ahead

    ★★½

  • A Gruta

    ½

  • Come Play

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Greenpeace: There's a Monster in My Kitchen

  • Roald Dahl's The Witches

  • Toys of Terror

  • Stardust

    ½

  • Over the Moon

    ★★

  • Rebecca

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Evil Eye

  • Nocturne

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • Ciervo

    ★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Books of Blood

    ½

  • Black Box

  • Umbrella

    ★★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Binding

  • The Boys in the Band

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Shadow in the Cloud

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Nomadland

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★½

  • O Filho do Homem

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Antebellum

  • Anything for Jackson

    ★★

  • The Owners

    ½

  • The New Mutants

    ★★

  • Don't Peek

    ★★★½

  • Tenet

    ★½

  • Home Movies

  • We Die Alone

    ★★

  • Behind the Line: Escape to Dunkirk

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

  • The Stunt Double

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★½

  • Black Is King

    ★★★

  • Host

    ★★½

  • Don't Listen

  • Peninsula

    ★★

  • Summer of 85

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Black Water: Abyss