Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Midnight in Paris

Midnight in Paris

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
10
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
31
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Soul

Soul

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
08
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
08
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Edit this entry  
26
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
17
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★½
Edit this entry  
12
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
12
Atlantis: The Lost Empire

Atlantis: The Lost Empire

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★★
Edit this entry