luli has logged 17 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Ma

Ma

2019
×
★½
Edit this entry  
23
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Silence

The Silence

2019
×
Edit this entry  
19
Secret Obsession

Secret Obsession

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Aladdin

Aladdin

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★★½
Edit this entry  
18
Predestination

Predestination

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Sun Is Also a Star

The Sun Is Also a Star

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
A Dog's Journey

A Dog's Journey

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
School Spirit

School Spirit

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Edit this entry  
02
Descendants 3

Descendants 3

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry