• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★★

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★★½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

  • Atlanta's Missing and Murdered: The Lost Children

    ★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Disclosure

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • The Knight Before Christmas

    ★★★

  • Noelle

    ★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Murder in the Bayou

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • True Justice: Bryan Stevenson's Fight for Equality

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • After

  • Framing Agnes

    ★★★★

  • Us

    ★★★★★