• Eternals

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★

  • A Classic Horror Story

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Double Dad

    ★★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • All Together Now

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★★

  • Rich in Love

    ★★★★★

  • Mulan

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • 365 Days

  • Lost Girls

    ★★

  • Airplane Mode

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • 18 Presents

    ★★★

  • My Mom is a Character 3

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Let It Snow

    ★★

  • Eli

    ★★★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★★

  • Seventeen

    ★★★★

  • Live Twice, Love Once

    ★★★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Kardec

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★

  • Nothing to Hide

    ★★½

  • Halloween

    ★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Ana e Vitória

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Duck Butter

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★

  • All the Reasons to Forget

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • A Menina Índigo

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Our Souls at Night

    ★★★★★

  • Fireworks

    ★★★★★

  • The Movie of My Life

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Just Like Our Parents

    ★★★★★

  • O Vendedor de Sonhos

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Moonlight

    ★★★★★

  • A Boyfriend for My Wife

    ★★★★★

  • Alice Through the Looking Glass

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

    ★★★★★

  • Don't Call Me Son

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★★

  • Califórnia

    ★★★★★