Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Stellar

Stellar

1993
×
★★½
Edit this entry  
05
Dog Star Man

Dog Star Man

1964
×
Edit this entry  
14
[REC]

[REC]

2007
×
Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Edit this entry  
25
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Coherence

Coherence

2013
×
Edit this entry  
21
Scream 2

Scream 2

1997
×
Edit this entry  
21
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
21
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Edit this entry  
21
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Edit this entry  
18
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Midway

Midway

2019
×
Edit this entry  
15
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Edit this entry  
16
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Edit this entry  
09
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
Edit this entry  
08
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
Edit this entry  
08
The Intern

The Intern

2015
×
Edit this entry  
08
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
Edit this entry  
03
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Carandiru

Carandiru

2003
×
Edit this entry