Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
Edit this entry  
18
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Edit this entry  
02
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Orange: Future

Orange: Future

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Orange

Orange

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Haikyuu!!: Lev Genzan!

Haikyuu!!: Lev Genzan!

2015
×
★★★½
Edit this entry  
10
Haikyuu!! vs. Failing Grade

Haikyuu!! vs. Failing Grade

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

Haikyuu!! The Movie: The End and the Beginning

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Haikyuu!! Movie 3: Genius and Sense

Haikyuu!! Movie 3: Genius and Sense

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

Haikyuu!! Movie 2: Winners and Losers

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

Haikyuu!! Movie 4: Battle of Concepts

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Reencuentro Fatal

Reencuentro Fatal

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mosaico criollo

Mosaico criollo

1929
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Horimiya

Horimiya

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Jujutsu Kaisen

Jujutsu Kaisen

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Okupas

Okupas

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I Want to Eat Your Pancreas

I Want to Eat Your Pancreas

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Violet Evergarden

Violet Evergarden

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Exorcist

Blue Exorcist

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Note

Death Note

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moxie

Moxie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: The Drowned Giant

Love, Death & Robots: The Drowned Giant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Life Hutch

Love, Death & Robots: Life Hutch

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: All Through the House

Love, Death & Robots: All Through the House

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Snow in the Desert

Love, Death & Robots: Snow in the Desert

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Pop Squad

Love, Death & Robots: Pop Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Ice

Love, Death & Robots: Ice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Love, Death & Robots: Automated Customer Service

Love, Death & Robots: Automated Customer Service

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry