lurde has logged 116 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Mary Poppins

Mary Poppins

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Heartbeats

Heartbeats

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Enola Holmes

Enola Holmes

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
100% lucha, el amo de los clones

100% lucha, el amo de los clones

2009
×
Read the review Edit this entry  
16
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Time Adolescence

Big Time Adolescence

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Electrocuting an Elephant

Electrocuting an Elephant

1903
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Pierrette's Escapades

Pierrette's Escapades

1900
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Consequences of Feminism

The Consequences of Feminism

1906
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Cabbage-Patch Fairy

The Cabbage-Patch Fairy

1896
×
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moana

Moana

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Intuition

Intuition

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bedtime for the Bride

Bedtime for the Bride

1896
×
Read the review Edit this entry  
16
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry