• Underwater

    ★★½

  • Frame Zero

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • The Endless Trench

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Weasel's Tale

    ★★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★

  • The Dead Don't Die

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Haunting of Sharon Tate

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★★

  • Elisa & Marcela

    ★★★½

  • Tremors

    ★★★★

  • Aquaman

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Crime Wave

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★

  • The Realm

    ★★★★★

  • The Nun

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • Non-Fiction

    ★★★

  • A Simple Favor

  • Roma

    ★★★★★

  • An Unexpected Love

    ★★★★

  • The Night of the Two Moons

    ★★★

  • Skyscraper

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★

  • El Angel

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Birds of Passage

    ★★★

  • Everybody Knows

    ★★★★

  • Book Club

    ★★★

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Perfect Strangers

    ★★★

  • The Bookshop

    ★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • The Wife

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • The Ritual

    ★★★

  • Papillon

    ★★½

  • Loving Pablo

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Toc Toc

    ★★