SunstalkerVomit has logged 93 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Oldboy

Oldboy

2013
×
Read prior review Edit this entry  
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

Evangelion the Movie AVANT 1: 0706 Version

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Third Day: Autumn

The Third Day: Autumn

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dream Journal 2016–2019

Dream Journal 2016–2019

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dorohedoro

Dorohedoro

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Leviathan

Leviathan

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Green Inferno

The Green Inferno

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Silent Hill: Revelation 3D

Silent Hill: Revelation 3D

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Cats

Cats

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Evil Within

The Evil Within

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Selfie from Hell

Selfie from Hell

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Oldboy

Oldboy

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Crawl

Crawl

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
mother!

mother!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Host

Host

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Channel X Cartoon Show

Channel X Cartoon Show

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bait

Bait

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Drive

Drive

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Liberté

Liberté

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Made In Abyss

Made In Abyss

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Puella Magi Madoka Magica

Puella Magi Madoka Magica

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Zombeavers

Zombeavers

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Slender Man

Slender Man

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry