• Lunch Break

  • Uma Paciência Selvagem Me Trouxe Até Aqui

  • Malignant

  • Vikken

  • Damascus Dreams

  • Framing Britney Spears

  • Remains of a Man

  • The Dream of the Useless

  • Valentina

  • A Night at the Opera

  • Hidden

  • Nomadland

  • David Byrne's American Utopia

  • Sunday's Movie

  • Visit

  • Dogs’ Street Opera

  • Shiva Baby

  • The Rabbit Hunters

  • Stump the Guesser

  • Mum, Mum, Mum

  • Swimming Out Till the Sea Turns Blue

  • Crip Camp: A Disability Revolution

  • Party Over

  • Little Women

  • 1917

  • Richard Jewell

  • Hebe

    ★★★½

  • Ema

  • GUO4

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★½

  • Duda

  • Where'd You Go, Bernadette

  • Swinguerra

  • Nimic

  • A Rainy Day in New York

    ★★★

  • A Month of Single Frames

  • Anima

    ★★★★

  • A Treat of Coutinho

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Invisible Life

    ★★★★

  • Olla

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Lighthouse

  • Rocketman

    ★★½

  • Bacurau

    ★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Us

    ★★½

  • Pain and Glory

    ★★★½

  • Varda by Agnès

    ★★★★

  • God Exists, Her Name Is Petrunya

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Divine Love

  • The Edge of Democracy

    ★★

  • Fyre

  • Breakwater

  • Isto (não) é um Assalto

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Tea for Two

  • Maniac

    ★★½

  • A Twelve-Year Night

    ★★½

  • Loro

    ★★★

  • Women Make Film: A New Road Movie Through Cinema

  • The Favourite

    ★★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Capernaum

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Climax