Sort by

lu has logged 11 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Best of Enemies

Best of Enemies

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of Shadows

Army of Shadows

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Five Came Back

Five Came Back

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Battle of Midway

The Battle of Midway

1942
×
★★★
Edit this entry  
12
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Pity

Pity

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry