Steve has logged 31 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Leaving Las Vegas

Leaving Las Vegas

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
28
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★
Edit this entry  
25
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★★
Edit this entry  
22
Ink

Ink

2009
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★★
Edit this entry  
18
Graffiti Bridge

Graffiti Bridge

1990
×
★★★½
Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Edit this entry  
13
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
Edit this entry  
12
Blaze

Blaze

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
Edit this entry  
12
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
11
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
Morvern Callar

Morvern Callar

2002
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
Edit this entry  
09
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Cosmopolis

Cosmopolis

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sawdust and Tinsel

Sawdust and Tinsel

1953
×
★★★★
Edit this entry  
03
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
All These Women

All These Women

1964
×
★★½
Edit this entry