Logan Van Winkle has logged 37 entries for films during March 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Game Over, Man!

Game Over, Man!

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Birds

The Birds

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Last Samurai

The Last Samurai

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★½
Edit this entry  
29
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Read the review Edit this entry  
29
Ready Player One

Ready Player One

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hall Pass

Hall Pass

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Salesman

Salesman

1969
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Strong Island

Strong Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Death Wish

Death Wish

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
I Can Only Imagine

I Can Only Imagine

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minimalism: A Documentary About the Important Things

Minimalism: A Documentary About the Important Things

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
13th

13th

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gringo

Gringo

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hurricane Heist

The Hurricane Heist

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Breathless

Breathless

1960
×
★★★★
Edit this entry  
05
Observe and Report

Observe and Report

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★
Edit this entry  
02
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry