• La mémoire du Médaillon d'OR

  • Sundown

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

  • Enola Holmes

    ★★½

  • This Is Paris

    ★★★½

  • Unpregnant

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Kissing Booth 2

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eric Andre: Legalize Everything

  • Candyman

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Middleditch & Schwartz

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • Whitmer Thomas: The Golden One

  • Emma.

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • Underwater

    ★★½

  • Sex, Explained

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★½

  • Let It Snow

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Jenny Slate: Stage Fright

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Unbelievable

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Waves

    ★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Hair Love

  • My Favorite Shapes by Julio Torres

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • When They See Us

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Ma

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Wine Country

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Someone Great

    ★★★