Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Julie & Julia

Julie & Julia

2009
×
★★★½
Edit this entry  
20
A Swedish Love Story

A Swedish Love Story

1970
×
★★★★
Edit this entry  
18
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Yentl

Yentl

1983
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★½
Edit this entry  
15
Ma

Ma

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★
Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Fear

Fear

1996
×
★★½
Edit this entry  
11
Peninsula

Peninsula

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Twilight

Twilight

2008
×
Edit this entry  
09
Assassin's Creed

Assassin's Creed

2016
×
★★
Edit this entry  
09
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
Read the review Edit this entry  
08
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mummy Returns

The Mummy Returns

2001
×
★½
Edit this entry  
06
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Turning

The Turning

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Host

Host

2020
×
★★★½
Edit this entry  
04
Unfriended: Dark Web

Unfriended: Dark Web

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
04
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★★
Edit this entry  
01
Me and You and Everyone We Know

Me and You and Everyone We Know

2005
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Edit this entry  
31
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Shithouse

Shithouse

2020
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Undoing

The Undoing

2020
×
Edit this entry  
27
The Craft: Legacy

The Craft: Legacy

2020
×
★½
Edit this entry  
26
Green Book

Green Book

2018
×
Edit this entry  
26
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★
Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Daytrippers

The Daytrippers

1996
×
★★★★
Edit this entry  
22
Allied

Allied

2016
×
★★
Edit this entry  
22
Cloudy with a Chance of Meatballs

Cloudy with a Chance of Meatballs

2009
×
Edit this entry  
21
Possibly in Michigan

Possibly in Michigan

1983
×
★★★★
Edit this entry  
21
Everything Will Be OK

Everything Will Be OK

2006
×
Edit this entry  
20
13 Going on 30

13 Going on 30

2004
×
Edit this entry  
20
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★
Edit this entry  
20
Burlesque

Burlesque

2010
×
★½
Edit this entry  
20
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Edit this entry