• El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Unbelievable

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • Anima

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • The Orphanage

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Apollo 11

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • High Life

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • The Greatest Showman

  • Paddington 2

  • Coco

    ★★★★

  • Downsizing

  • It

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Battle of the Sexes

  • Lady Bird

  • The Shape of Water

  • Death Note

  • Dunkirk

  • Loving Vincent

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

  • Okja

  • Beauty and the Beast

  • Get Out

  • Moana

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Split

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • Sully

  • Arrival

  • La La Land

  • Suicide Squad

  • Jason Bourne

  • The Secret Life of Pets

  • Finding Dory

  • Divines

    ★★★★★

  • The Nice Guys

  • Raw

  • The Jungle Book

  • Don't Breathe

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Certain Women

  • Swiss Army Man

    ★★★★

  • Hunt for the Wilderpeople

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Big Short

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • The Martian