Alyssa White has logged 199 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Fullmetal Alchemist: Brotherhood

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Absentia

Absentia

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Mist

The Mist

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Nine Perfect Strangers

Nine Perfect Strangers

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sinister

Sinister

2012
×
★★★★
Edit this entry  
16
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Clickbait

Clickbait

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sweet Girl

Sweet Girl

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Protégé

The Protégé

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Buried

Buried

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Swarm

The Swarm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★
Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Petrified Kusanagi

Petrified Kusanagi

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Words Bubble Up Like Soda Pop

Words Bubble Up Like Soda Pop

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Out of the Furnace

Out of the Furnace

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Edit this entry  
14
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw II

Saw II

2005
×
★★★½
Edit this entry  
10
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry