• The 355

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Death to 2021

    ★★½

  • The King's Man

    ★½

  • Making The Witcher: Season 2

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Lauras Stern

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Clifford the Big Red Dog

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • LEGO Star Wars Terrifying Tales

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Akakiri

    ★★★½

  • Lop & Ochō

    ★★★½

  • The Elder

    ★★★★

  • T0-B1

    ★★★

  • The Ninth Jedi

    ★★★★

  • The Village Bride

    ★★★

  • The Twins

    ★★★½

  • Tatooine Rhapsody

    ★½

  • The Duel

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Death of David Cronenberg

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Anatomy of Time

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Old Henry

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • But Why?

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Far From the Tree

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Army of the Dead

    ★★

  • Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • ARCANE

    ★★★★½