Max has logged 34 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Place We Hide

The Place We Hide

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Read the review Edit this entry  
20
The Miniaturist

The Miniaturist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Six Shooter

Six Shooter

2004
×
Read the review Edit this entry  
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Winnetou 1: Apache Gold

Winnetou 1: Apache Gold

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wonder Women

Wonder Women

1973
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
But Why?

But Why?

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twins

The Twins

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Duel

The Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Spectre

Spectre

2015
×
★★
Read the review Edit this entry