Mark has logged 56 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Cobra

Cobra

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Escape From Alcatraz

Escape From Alcatraz

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
War Dogs

War Dogs

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Better Tomorrow

A Better Tomorrow

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knowing

Knowing

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Wrong Missy

The Wrong Missy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

Friday the 13th Part VIII: Jason Takes Manhattan

1989
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
You Should Have Left

You Should Have Left

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unknown

Unknown

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Whiteout

Whiteout

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Valentine

Valentine

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Come Play

Come Play

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Deadly Blessing

Deadly Blessing

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jason X

Jason X

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Invasion U.S.A.

Invasion U.S.A.

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Speed

Speed

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Veronica

Veronica

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Homefront

Homefront

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memoirs of an Invisible Man

Memoirs of an Invisible Man

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry