Maaz has logged 25 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★½
Edit this entry  
30
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★
Edit this entry  
29
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★½
Edit this entry  
28
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

2013
×
Edit this entry  
23
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
Edit this entry  
23
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★
Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scent of a Woman

Scent of a Woman

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Beginners

Beginners

2010
×
★★½
Edit this entry  
02
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry