Mac7ean has logged 71 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Inbetweeners Movie

The Inbetweeners Movie

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Radiohead at Glastonbury 2017

Radiohead at Glastonbury 2017

2017
×
Read the review Edit this entry  
28
Red Dragon

Red Dragon

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Master

The Master

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
mid90s

mid90s

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★
Edit this entry  
23
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Terminal

The Terminal

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Straight Outta Compton

Straight Outta Compton

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Town

The Town

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★
Edit this entry  
17
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Ronin

Ronin

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time in America

Once Upon a Time in America

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nineteen Eighty-Four

Nineteen Eighty-Four

1984
×
★★★½
Edit this entry  
13
Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry