• The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★★★

  • Till Death

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • The Forever Purge

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

  • The Prom

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Monday

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★½

  • The Lovebirds

    ★★★★

  • Scoob!

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Spree

    ★★★½

  • Little Women

  • Knives Out

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

  • Avengers: Endgame

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • A Quiet Place

  • Black Panther

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★★★