madison has logged 149 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
The Craft

The Craft

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
Read the review Edit this entry  
09
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
EverAfter

EverAfter

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Moana

Moana

2016
×
Read the review Edit this entry  
24
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
Read the review Edit this entry  
16
Cars 2

Cars 2

2011
×
Read the review Edit this entry  
14
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Curious George: Royal Monkey

Curious George: Royal Monkey

2019
×
Read the review Edit this entry  
04
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
Read the review Edit this entry  
31
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tarzan

Tarzan

1999
×
Read the review Edit this entry  
24
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
Read the review Edit this entry  
19
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
Read the review Edit this entry  
06
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Megamind

Megamind

2010
×
Read the review Edit this entry  
03
The Boss Baby: Family Business

The Boss Baby: Family Business

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
27
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
25
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
25
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
Read the review Edit this entry  
23
A League of Their Own

A League of Their Own

1992
×
Read the review Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
10
Saved!

Saved!

2004
×
Read prior review Edit this entry  
07
Cinderella III: A Twist in Time

Cinderella III: A Twist in Time

2007
×
Read the review Edit this entry  
05
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry