Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
11
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
maɬni – towards the ocean, towards the shore

maɬni – towards the ocean, towards the shore

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fainting Spells

Fainting Spells

2018
×
Edit this entry  
03
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
31
Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shark Tale

Shark Tale

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Candyman

Candyman

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Great Gatsby

The Great Gatsby

2013
×
★★★★
Edit this entry  
20
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hercules

Hercules

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Heat

Heat

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Halloween

Halloween

1978
×
★★½
Edit this entry  
09
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scarface

Scarface

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Internship

The Internship

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Laura

Laura

1944
×
★★★
Edit this entry  
06
mother!

mother!

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bernie

Bernie

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Outsiders

The Outsiders

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
Read the review Edit this entry  
18
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Raw

Raw

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Soul

Soul

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Luca

Luca

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Father

The Father

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry