mads ⚡️ has logged 192 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
13
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Cinderella Story: Christmas Wish

A Cinderella Story: Christmas Wish

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love Actually

Love Actually

2003
×
Edit this entry  
08
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
Edit this entry  
01
Fury

Fury

2014
×
★★★½
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
Read the review Edit this entry  
22
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
Edit this entry  
19
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Encounters at the End of the World

Encounters at the End of the World

2007
×
Edit this entry  
17
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
Read the review Edit this entry  
14
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
Edit this entry  
10
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Dieter Needs to Fly

Little Dieter Needs to Fly

1997
×
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
Edit this entry  
01
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
My Best Fiend

My Best Fiend

1999
×
Edit this entry  
27
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
Read the review Edit this entry  
26
Panic Room

Panic Room

2002
×
Read the review Edit this entry  
26
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
Edit this entry  
24
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
Read the review Edit this entry  
20
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry