• Fruitvale Station

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • The Sixth Sense

    ★★★

  • American Beauty

    ★★½

  • Airplane!

    ★★★½

  • Fast Times at Ridgemont High

    ★★★

  • Return of the Jedi

    ★★★

  • Blue Velvet

    ★★★½

  • Rain Man

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • maɬni – towards the ocean, towards the shore

    ★★★½

  • Léon: The Professional

    ★★★½

  • American Psycho

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½