• Dune

    ★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Cats

  • Frozen II

    ★★½

  • Saint Maud

  • Knives Out

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Possum

    ★★★

  • The House That Jack Built

    ★★

  • A Quiet Place

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Annihilation

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jigsaw

    ★★

  • Coco

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

  • Gerald's Game

    ★★★

  • mother!

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Valerian and the City of a Thousand Planets

    ★★½

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

  • It Comes at Night

    ★★★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Logan

  • Get Out

  • A Ghost Story

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Planet Earth II

    ★★★★★

  • The Void

    ★★★★

  • Jackie

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

  • The Ornithologist

    ★★½

  • Shin Godzilla

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★½

  • Raw

    ★★★★

  • Lemonade

  • Deadpool

  • The Love Witch

    ★★★

  • Tickled

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Devil's Candy

    ★★★★

  • The Martian

  • Room

  • The Lobster

    ★★★★½

  • Inside Out

  • Sicario

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

  • The Invitation

    ★★★½

  • Black Mirror: White Christmas

    ★★★★

  • Over the Garden Wall

    ★★★★★

  • Interstellar

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • Song of the Sea

    ★★★★