Madeleine has logged 18 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Brood

The Brood

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Steven Universe: The Movie

Steven Universe: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Ravenous

Ravenous

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Homecoming: A Film by Beyoncé

Homecoming: A Film by Beyoncé

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry