Maddie has logged 337 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Jimmy Carr: His Dark Material

Jimmy Carr: His Dark Material

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Ace Attorney

Ace Attorney

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

Aggretsuko: We Wish You a Metal Christmas

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Belle

Belle

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Insurgent

Insurgent

2015
×
★★
Edit this entry  
28
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★
Edit this entry  
28
The Man Who Sued God

The Man Who Sued God

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Cell

The Cell

2000
×
★★★★
Edit this entry  
16
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Spree

Spree

2020
×
★★½
Edit this entry  
30
Night Teeth

Night Teeth

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Army of Thieves

Army of Thieves

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Paradise Hills

Paradise Hills

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
26
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
Lupin III: The First

Lupin III: The First

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
24
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Case 39

Case 39

2009
×
★★
Edit this entry  
09
Till Death

Till Death

2021
×
★★½
Edit this entry  
08
Emma.

Emma.

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
Identity

Identity

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
RE-MAIN

RE-MAIN

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★
Edit this entry  
26
Julieta

Julieta

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Tokyo Revengers

Tokyo Revengers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Twins

The Twins

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
The Duel

The Duel

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 2

My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 2

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

My Hero Academia: Make It! Do-or-Die Survival Training, Part 1

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Venom

Venom

2018
×
★★★
Edit this entry