Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
I Love You, Man

I Love You, Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★
Edit this entry  
10
Society

Society

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Billy Madison

Billy Madison

1995
×
★★½
Edit this entry  
02
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★½
Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
31
The Last Blockbuster

The Last Blockbuster

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
The Score

The Score

2001
×
★★½
Edit this entry  
28
Network

Network

1976
×
★★★
Edit this entry  
28
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Camp

Camp

2003
×
Edit this entry  
26
Looper

Looper

2012
×
★★★
Edit this entry  
26
Racing with the Moon

Racing with the Moon

1984
×
★★★
Edit this entry  
26
Spy Game

Spy Game

2001
×
★★★★
Edit this entry  
26
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
25
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love Affair

Love Affair

1939
×
★★½
Edit this entry  
25
Children of a Lesser God

Children of a Lesser God

1986
×
★★★
Edit this entry  
24
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★½
Edit this entry  
24
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★
Edit this entry  
24
Pretty Baby

Pretty Baby

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Birth

Birth

2004
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★
Edit this entry  
23
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Bring It On

Bring It On

2000
×
Edit this entry  
23
The Candidate

The Candidate

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
Body Heat

Body Heat

1981
×
★★★
Edit this entry  
20
Hysterical

Hysterical

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Kid Candidate

Kid Candidate

×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Broadcast Signal Intrusion

Broadcast Signal Intrusion

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lost Sons

The Lost Sons

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Without Getting Killed or Caught

Without Getting Killed or Caught

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Islands

Islands

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Under the Volcano

Under the Volcano

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Here Before

Here Before

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Alien On Stage

Alien On Stage

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The End of Us

The End of Us

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Dear Mr. Brody

Dear Mr. Brody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ludi

Ludi

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Drover’s Wife: The Legend of Molly Johnson

The Drover’s Wife: The Legend of Molly Johnson

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
We Are The Thousand

We Are The Thousand

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Return: Life After ISIS

The Return: Life After ISIS

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tom Petty, Somewhere You Feel Free

Tom Petty, Somewhere You Feel Free

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Clerk

Clerk

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
I’m Fine (Thanks For Asking)

I’m Fine (Thanks For Asking)

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry