• Late Night

    ★★★½

  • Escape Room

    ★★★

  • The Mule

    ★★½

  • Mary Poppins Returns

    ½

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★½

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • On the Basis of Sex

    ★★★½

  • The Grinch

    ★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Echo in the Canyon

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Wild Rose

    ★★★

  • Ben Is Back

    ★★★½

  • Halloween

    ★★½

  • Float Like a Butterfly

    ★★★½

  • Hotel Mumbai

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★

  • Vox Lux

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★★

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★★

  • Destroyer

  • The Old Man & the Gun

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★★

  • White Boy Rick

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • First Man

    ★★★½

  • A Simple Favor

    ★★½

  • Roma

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • American Woman

    ★★★★

  • Ocean's Eight

  • Tag

    ★★

  • Capernaum

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

  • Shoplifters

    ★★

  • El Angel

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★

  • Birds of Passage

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Red Sparrow

    ★½

  • The 15:17 to Paris

    ★½

  • Braven

    ★★★½

  • Hearts Beat Loud

    ★★½

  • A Futile and Stupid Gesture

    ★★★½

  • Tully

    ★★½

  • Damsel

  • Chef Flynn

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★½

  • Hal

    ★★★★

  • Burden

    ★★★½

  • Studio 54

    ★★★½

  • Blaze

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★½

  • The Guilty

    ★★★★

  • I Think We're Alone Now

    ★★½

  • Hereditary

    ½

  • Minding the Gap

    ★★★★

  • Colette

    ★★★½