• Leave No Trace

    ★★★½

  • Wildlife

    ★★

  • Mandy

    ★★

  • Juliet, Naked

    ★★★★

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • American Animals

    ★★★★

  • Lizzie

    ★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Generation Wealth

    ★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Searching

    ★★★

  • Summer of 84

    ★½

  • Our New President

    ★½

  • All the Money in the World

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • New Money

    ★★

  • Wonder

    ★★★★

  • I'll Push You

    ★★★★

  • Wonder Wheel

  • The Man Who Invented Christmas

    ★★½

  • Only the Brave

    ★★★★

  • Gerald's Game

    ★★

  • Breathe

    ★★★★

  • Downsizing

    ★★

  • Chappaquiddick

    ★★★½

  • Revenge

    ★★★½

  • Beast

    ★★★

  • The Mountain Between Us

    ★½

  • The Upside

    ★★½

  • Gaga: Five Foot Two

    ★★★

  • Stronger

    ★★★½

  • Molly's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★

  • Papillon

    ★★★½

  • Borg vs McEnroe

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Darkest Hour

    ★★★½

  • Film Stars Don't Die in Liverpool

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Logan Lucky

    ★★★

  • The Glass Castle

    ★★★

  • American Made

    ★★★½

  • Dunkirk

    ★★★½

  • The Cakemaker

  • The House

    ★½

  • You Were Never Really Here

    ★★½

  • In the Fade

    ★★★½

  • Abducted in Plain Sight

    ★★★

  • Good Time

    ★★★

  • The Beguiled

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

    ★★★½

  • The Mummy

    ★½

  • The Rider

    ★★★

  • Filmworker

    ★★★★

  • Wonderstruck

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • It Comes at Night

    ★★★½

  • LA 92

    ★★★

  • My Friend Dahmer

    ★★★

  • Phoenix Forgotten

    ★★★½

  • Axis

    ★★★

  • Going in Style

    ★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★½