Michael501 💀📺 has logged 38 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Four Times That Night

Four Times That Night

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Girl with All the Gifts

The Girl with All the Gifts

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zorro, The Gay Blade

Zorro, The Gay Blade

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Endless Love

Endless Love

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Arthur

Arthur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Devils

The Devils

1971
×
Read the review Edit this entry  
24
The Light at the Edge of the World

The Light at the Edge of the World

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Touch

The Touch

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Two-Lane Blacktop

Two-Lane Blacktop

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Force: Five

Force: Five

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Shaft

Shaft

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Last Run

The Last Run

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Survivor

The Survivor

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Walkabout

Walkabout

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Loveless

The Loveless

1981
×
Read the review Edit this entry  
13
Sunday Bloody Sunday

Sunday Bloody Sunday

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Million Dollar Duck

The Million Dollar Duck

1971
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Carnal Knowledge

Carnal Knowledge

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Hellstrom Chronicle

The Hellstrom Chronicle

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Town Called Hell

A Town Called Hell

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
S.O.B.

S.O.B.

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Klute

Klute

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Willy Wonka & the Chocolate Factory

Willy Wonka & the Chocolate Factory

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Roadgames

Roadgames

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Great Muppet Caper

The Great Muppet Caper

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Gamer

Gamer

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
For Your Eyes Only

For Your Eyes Only

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dragonslayer

Dragonslayer

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry