rebecca has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Censor

Censor

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Edit this entry  
07
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★½
Edit this entry  
22
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
Edit this entry  
05
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cloudy with a Chance of Meatballs 2

Cloudy with a Chance of Meatballs 2

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Edit this entry  
06
Life After Beth

Life After Beth

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★½
Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
False Positive

False Positive

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Batman: The Long Halloween, Part One

Batman: The Long Halloween, Part One

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Shrek 2

Shrek 2

2004
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bo Burnham: What.

Bo Burnham: What.

2013
×
Edit this entry  
10
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Edit this entry  
10
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★½
Edit this entry  
04
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★½
Edit this entry  
26
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Bronze

The Bronze

2015
×
★½
Edit this entry  
18
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
The Cat in the Hat

The Cat in the Hat

2003
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Hotel for Dogs

Hotel for Dogs

2009
×
★★★
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★½
Edit this entry  
09
Desperados

Desperados

2020
×
★½
Edit this entry  
09
Accepted

Accepted

2006
×
★★½
Edit this entry