rebecca has logged 18 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Edit this entry  
11
Education

Education

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Antebellum

Antebellum

2020
×
Edit this entry  
07
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Burning

Burning

2018
×
★★★★
Edit this entry