• Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Fantasy Island

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★½

  • 1917

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★½

  • Endings, Beginnings

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • The Fanatic

    ½

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Batman: Hush

    ★★★

  • Secret Obsession

    ★½

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Ma

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★½

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Swallow

    ★★★

  • Come to Daddy

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • After

    ★★

  • Shazam!

    ★★★½