• Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • Four Roads

    ★★★★

  • Concert for the Battle of El Tala

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Carroceros

    ★★★

  • A Farewell to Memory

    ★★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★★

  • Shadow in the Cloud

    ★★★★★

  • My Tender Matador

    ★★½

  • Tenet

    ★★

  • The Stunt Double

    ★★½

  • The Missing Pizza

    ★★★

  • Lejano Interior

    ★★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Emma.

    ★★½

  • 1917

    ★★★★

  • 1982

    ★★

  • Private Fiction

    ★★★½

  • AI

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★

  • Joker

    ★★

  • Ema

  • The Assistant

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★★½

  • Las facultades

    ★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • I Never Climbed the Provincia

    ★★★½

  • Olla

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Varda by Agnès

    ★★★★½

  • The Lodge

  • Notes for a Heist Film

    ★★★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • Roma

    ★★★★

  • The Daughters of Fire

    ★★★★

  • La Flor

    ★★★★★

  • Transit

    ★★★★★

  • Theatre of War

    ★★★

  • Los corroboradores

    ★★★

  • Justice League

    ★½

  • Wormwood

    ★★★★

  • The Gold Seekers

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★½

  • Zama

    ★★★★½

  • The Florida Project

    ★★★★★

  • A Fantastic Woman

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Kong: Skull Island

    ★★★★

  • Logan

    ★★★★

  • In the Intense Now

    ★★★★★

  • My Happy Family

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Sherlock: The Final Problem

    ½

  • Sherlock - The Lying Detective

    ★★½

  • Sherlock - The Six Thatchers

    ★★★½

  • Fences

    ★½

  • Passengers

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★

  • Los ganadores

    ★★★★½

  • A Silent Voice

    ½

  • Sing

    ★★★

  • Lion

    ★★

  • The Distinguished Citizen

    ★½