• The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • The Rescue

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Humans

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • New Abnormal

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Procession

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • The Electrical Life of Louis Wain

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Vivo

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Dear to Me

    ★★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★★

  • Blood Red Sky

    ★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • My Amanda

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Val

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★½

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Friends: The Reunion

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★½

  • Four Sisters Before the Wedding

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★