• Don't Look Up

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

  • Birds of Paradise

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Kate

    ★★★½

  • He's All That

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Prom

    ½

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • In the Tall Grass

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★½

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★

  • The Favourite

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • The First Purge

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • The Farm

    ★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

    ★½

  • Every Day

    ★★★★

  • Wonder

    ★★★★★

  • Geostorm

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • Disobedience

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★★

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★

  • Death Note

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • To the Bone

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Passengers

    ★★★½

  • Split

    ★★★★★

  • Deepwater Horizon

    ★★★★½

  • Below Her Mouth

    ★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Ben-Hur

    ★★½

  • The Purge: Election Year

    ★★★★

  • Nerve

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Warcraft

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★★★½

  • Don't Breathe

    ★★★★

  • Allegiant

    ★★½