Magui_3fi has logged 55 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Memento

Memento

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Birds of Paradise

Birds of Paradise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
House at the End of the Street

House at the End of the Street

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Atonement

Atonement

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Farm

The Farm

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Every Day

Every Day

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Deepwater Horizon

Deepwater Horizon

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dreamgirls

Dreamgirls

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Passengers

Passengers

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Anna Karenina

Anna Karenina

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I See You

I See You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
One Day

One Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wonder

Wonder

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Everest

Everest

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry