• Soorarai Pottru

    ★½

  • Gatham

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Putham Pudhu Kaalai

    ★★★

  • C U Soon.

    ★★★

  • Host

  • French Biriyani

    ★★

  • Attack on Titan: Chronicle

    ★★★★

  • Four of a Kind

  • Artemis Fowl

  • Capone

    ★★

  • TFW No GF

    ½

  • Extraction

    ★★

  • Kappela

    ★★

  • Kannum Kannum Kollaiyadithaal

    ★★★

  • HIT: The First Case

    ★★★

  • Trance

    ★★½

  • Ayyappanum Koshiyum

    ★★★½

  • Nasir

    ★★★★

  • Psycho

    ★★★

  • Darbar

  • Suki

  • Mathu Vadalara

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • The Death Of My Reflection

  • Golden Hour

    ★★

  • The Fall

    ★★★

  • Kaithi

    ★★★½

  • Eeb Allay Ooo!

    ★★★½

  • Cargo

    ★★★

  • Asuran

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Greed

    ★★

  • Knives Out

    ★★★½

  • Moothon

    ★★★½

  • Jallikattu

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Saaho

  • Ad Astra

    ★★★

  • Paul Chowdhry: Live Innit

    ★★★★

  • Nimic

  • Airplane Mode

    ½

  • Game Over

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • A Violent Night

  • Deerskin

    ★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Raising Kratos

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Vellai Pookal

    ★★½

  • Super Deluxe

    ★★★★

  • Captain Marvel

  • Triple Frontier

    ★★½

  • Kumbalangi Nights

    ★★★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Mosquito Philosophy

    ★★★½

  • Petta

    ★★★½

  • K.G.F: Chapter 1

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★½

  • Bird Box

    ★½

  • Sarkar

  • Framed

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Vada Chennai

    ★★★★½

  • Andhadhun

    ★★★½