Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★½
Edit this entry  
06
Black Mirror: Shut Up and Dance

Black Mirror: Shut Up and Dance

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
1985 The Movie

1985 The Movie

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Malcolm & Marie

Malcolm & Marie

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Pleasure of Being Robbed

The Pleasure of Being Robbed

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
One Day

One Day

2011
×
★★★★
Edit this entry  
19
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★
Edit this entry  
03
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Let it Be

Let it Be

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry