• Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Cats

    ★★★★★

  • Image Makers: The Adventures of America's Pioneer Cinematographers

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Lucy in the Sky

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Midsommar

  • 63 Up

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • The Dirt

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • Villains

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Fyre

    ★★★½

  • Fyre Fraud

    ★★★½

  • Vice

  • Bird Box

    ★★½

  • On the Basis of Sex

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Vanishing

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★½

  • Apostle

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • High Life

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★

  • Widows

    ★★★

  • Halloween

    ★★½

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Loro

    ★★★½

  • The Predator

    ★½

  • Never Look Away

    ★★★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Other Side of the Wind

    ★★★★

  • Destroyer

    ★★½

  • White Boy Rick

    ★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★

  • Roma

    ★★★½

  • The Eyes of Orson Welles

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★½

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • The Image Book

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★★½

  • Andre the Giant

    ★★★

  • The Zen Diaries of Garry Shandling

    ★★★★½

  • Wild Wild Country

    ★★★★½

  • Ready Player One

    ★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½