Malcolm_ has logged 17 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★
Edit this entry  
28
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
28
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★½
Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★½
Edit this entry  
09
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★½
Edit this entry