MalcolmPenton has logged 25 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Center Jenny

Center Jenny

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Revenge

Revenge

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Searchers

The Searchers

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blind Detective

Blind Detective

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Beverly Hills Cop II

Beverly Hills Cop II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Belly

Belly

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Hunger

The Hunger

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
My Darling Clementine

My Darling Clementine

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Rhubarb

Rhubarb

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Taking of Pelham 1 2 3

The Taking of Pelham 1 2 3

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Passage of Venus

Passage of Venus

1874
×
Read the review Edit this entry  
11
Lake Mungo

Lake Mungo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Runaway

Runaway

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Alucarda

Alucarda

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Green Snake

Green Snake

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Devil's Chair

The Devil's Chair

2007
×
Read the review Edit this entry