Maleena has logged 29 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
X-Men

X-Men

2000
×
★★★
Edit this entry  
28
The Act

The Act

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
After We Collided

After We Collided

2020
×
Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Human Centipede 2 (Full Sequence)

The Human Centipede 2 (Full Sequence)

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
The Last Exorcism

The Last Exorcism

2010
×
Edit this entry  
23
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★½
Edit this entry  
20
Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

2021
×
Edit this entry  
18
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★½
Edit this entry  
15
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Edit this entry  
15
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Edit this entry  
14
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★
Edit this entry  
09
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Edit this entry  
07
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Falling Down

Falling Down

1993
×
★★★★
Edit this entry  
04
Project X

Project X

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
03
I See You

I See You

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Kick-Ass 2

Kick-Ass 2

2013
×
Edit this entry  
03
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★★
Edit this entry  
02
12 Feet Deep

12 Feet Deep

2017
×
Read the review Edit this entry  
02
Fruitvale Station

Fruitvale Station

2013
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry